Kolory w organizacji

Kolory w organizacji

Czerwona, bursztynowa, pomarańczowa, zielona i turkusowa – kolorów struktur organizacji wyróżnia się aż 5. W jednym z ostatnich artykułów opisaliśmy dokładnie turkusową organizację, a dziś pokażemy Ci wszystkie kolory w organizacji na podstawie książki Pracować inaczej Frederica Lalouxa. Sprawdź, do jakiej struktury zalicza się Twoja firma.

Czytaj dalej >
Motywacja pracowników

Motywacja pracowników

Motywowanie pracowników to wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Prędzej czy później każdy z pracowników traci zapał do pracy, co przekłada się na niższą wydajność lub zmienienie pracy. W jaki sposób pracodawca może motywować swój zespół?

Czytaj dalej >
Turkusowa organizacja — czy to efektywny model zarządzania?

Turkusowa organizacja — czy to efektywny model zarządzania?

Praca bez szefa lub lidera jest dla wielu osób utopijną wizją, której nie da się zrealizować. Po drugiej stronie barykady stoją osoby, które twierdzą, że pracują w tym systemie zarządzania i niezwykle go chwalą. Jak to jest z tą turkusową organizacją, czy to efektywny model zarządzania, a może nierealna wizja? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Czytaj dalej >
kontakt

4 błędy komunikacji wewnętrznej w firmie

Projekty oddane na ostatnią chwilę, kłótnie między pracownikami, czy niepotrzebny stres, na który narażony jest cały zespół – to tylko parę przykładów sytuacji, które są skutkiem braku dobrej komunikacji. Dziś wskażemy Ci 4 najczęstsze błędy komunikacji wewnętrznej w firmie, przez które tracisz nie tylko kontrakty, ale też pracowników.

Czytaj dalej >
kluczowe elementy biznesu

Kluczowe elementy biznesu

Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, jako przedsiębiorca borykasz się z tymi samymi dylematami, co inni właściciele firm. Każdy biznes opiera się na tych samych fundamentach, a jeśli je zbudujesz, będziesz w stanie odnieść sukces.

Czytaj dalej >